Uzun zamandır iş arıyorum, onlarca mülakata girdim olumlu dönüş olmadı diyenleri duymuşsunuzdur. Belki de geri dönüş alamayanlardan biri de sizsiniz.

Ülkemizde insan kaynakları departmanlarının ya da danışmanlık şirketlerinin adaylara geri dönüşü sadece mülakatın olumlu ya da olumsuz olduğunun iletilmesi şeklinde olmaktadır. Mülakatların nasıl geçtiği ile ilgili bir geribildirim alabilmek her zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle defalarca mülakata girmenize rağmen görüşmelerin neden olumlu sonuçlanmadığını başka bir deyişle neden işe alınmadığınızı öğrenmeniz neredeyse imkansızdır.

Personel seçme yerleştirme sürecinde birçok yöntem olmasına rağmen en yaygın yöntem mülakatlardır. Bu nedenle mülakattaki başarınız istediğiniz işi almak için belirleyicidir.

Mülakatta neyi yanlış yaptınız? Çok mu sordunuz ya da hiç mi sorunuz yoktu? Göz temasını mı abarttınız yoksa hiç göz göze gelmediniz mi? En sevdiğiniz 3 özelliğinizi anlatırken aslında herkesin en çok sevdiği 3 özellikten mi bahsettiniz? Bu işi ne kadar çok istediğinizi anlatırken enerjiniz tam tersini mi söylüyordu? Ücret beklentiniz fazla mı yoksa az mı geldi? Kıyafetiniz uygun muydu? Bir şey içmeli misiniz? Bunlar gibi kafanızda birçok soru olabilir, bu soruların cevaplarını birlikte bulabiliriz.

Gerçek bir mülakat simülasyonu (canlı birebir mülakat) ile mülakatta nasıl davrandığınıza dair size geribildirim veriyoruz. Böylece kendinize dışarıdan bakma fırsatı bulabilirsiniz. Bu konuda destek almak isterseniz bize info@kariyerpusulaniz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Nasıl Destekliyoruz?

Başvurduğunuz birkaç ilan örneğini ve özgeçmişinizi birlikte gerçekleştireceğimiz simülasyon öncesinde mail ortamında alıyoruz ve karşılaşmanız muhtemel yetkinliklere göre bir hazırlık yaparak sizinle buluşuyoruz; koşullara göre online ya da birebir aynı ortamda simülasyonu ve geribildirimi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saat süren bu çalışmada binlerce mülakat yapmış İnsan Kaynaklar yöneticisi olarak, başvurduğunuz şirketin insan kaynakları yöneticisi gibi karşılaştığınız sorular ya da karşılaşma ihtimaliniz olan sorulara göre, olası yetkinliklere baz alınarak uygun soru tipleri ile mülakatı gerçekleştiriyoruz. Cevaplarınız sırasındaki üslubunuza, kendinizi ifade etme şeklinize, kurduğunuz cümle ve kelimelere de dikkat ederek cevaplarınızı inceliyoruz. Bu sırada gördüğümüz eksiklikler için düzeltme önerilerimizi geribildirim kısmında paylaşıyoruz.

 

Yaklaşık 15 yıldır binlerce mülakat yapmış uzmanlar olarak hem aday duygularını hem de İnsan Kaynakları deneyimlerimiz ile mülakatları başarıyla tamamlamanız için destek olmaya hazırız.

 

info@kariyerpusulaniz.com adresine bekleriz.