BETÜL SİYAMOĞLU

İstanbul Üniversitesi’nde Banka-Finans ve İşletme alanlarında eğitim aldıktan sonra eğitim hayatımı İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi  üzerine  yüksek  lisans eğitimiyle tamamladım. Hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş biri olarak, sürekli öğrenme, gelişme ve paylaşma arzumu gerçekleştirmek üzere CTI Türkiye’den Co-Active Koçluk eğitimini tamamladım. Koçlukta derinleşmek üzerine uluslararası boyuttaki CTI Sertifikasyon Akreditasyon sürecini tamamlayarak CPCC ünvanımı aldım. Adler ve Prof.Dr. Hülya Üstel Eleviş’ten Koçlar için Transaksiyonel Analiz (TA) Eğitimini tamamladım.

An’da olabilmeyi ve an’da olup biten her neyse (vaka, seans, toplantı, eğitim, mülakat, assessment-development center uygulamaları vb) hakkını verebilmeyi önemsediğim için Minfulness Institute -Prof. Dr. Zümra Alatay- ’dan 9 haftalık Mindfulness-MBSR eğitimini ve sertifikasını aldım. Ayrıca Mindfulness Alliance Türkiye’den (Minfulness Academy) 200 saatlik “Mindfulness Eğitmenliği Eğitimi”ni tamamlayarak sertifikamı aldım.

Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Doğuş Holding’e bağlı Humanitas İnsan Kaynakları Danışmanlık şirketinde başladım. Sonrasında Yönetim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerden kurumlar için orta kademe, C kademe ve yönetim kurulu üyeleri ile işbirliği yaparak reorganizasyon-organizasyonel gelişim çalışmaları gerçekleştirdim. 2004-2017 yılları arasında perakende, gıda, bilişim, eğitim, tekstil ve üretim sektörlerinde faaliyet gösteren grup şirketlerinde İnsan Kaynakları Grup Müdürü pozisyonunda görev yaparak, bu kurumlarda özellikle stratejik insan kaynakları yönetimi, organizasyonel gelişim, yeniden yapılanma, insan kaynakları departmanlarını kurma, çalışan memnuniyeti ve bağlılığı ölçümleme ve iyileştirme, kariyer yönetimi, seçme yerleştirme, performans yönetimi ve eğitim-gelişim konularında birçok projeyi hayata geçirdim.

2017 yılının yaz aylarında uzun bir uzak doğu seyahati sonrasında, kariyer hayatıma farklı şapkaları da dahil etmeye cesaret ettim. Kalabalık organizasyonlardaki sistem kurma/geliştirme ve ekip yönetimi deneyimlerimle kariyerime son 5 yıldır aynı zamanda Danışman, Koç, Assessor, Head Hunter ve Eğitmen şapkalarıyla da devam etmekteyim. Bu doğrultuda farklı danışmanlık şirketlerinin freelance kadrolarında görev almaktayım.
En çok öğrendiğim ve keyif aldığım projelerden biri de Japon ilaç şirketi Astellas’ın Esnek Yan Haklar (Flexible Benefits) Projesidir. Projesinin liderliğini yaparak mevcut yan hakların esnek hale dönüştürülmesinde görev aldım. Aynı dönemde Astellas için ‘Great Place To Work’ ödülü için hazırlık projelerinin yürütülmesinde de görev yaptım.

2019’dan bugüne Kurtsan Şirketler Grubu’nun İnsan Kaynakları Danışmanı olarak, ilaç, medikal, kozmetik sektörlerinde üretim ve satış yapan şirketlerinin tüm insan kaynakları fonksiyonlarını tasarımını yapmaktayım.
20 yılı aşkın iş deneyimim süresince yönettiğim farklı projeler ve kurumlar doğrultusunda organizasyonların orta kademe ve C kademe liderleriyle çalışma fırsatı buldum. Aryıca binlerce kişinin gelişimine katkı sağlamak, bununla birlikte asistandan genel müdüre kadar her çeşit pozisyondan onbine yakın aday ile mülakat ve her ünvan seviyesinden yaklaşık 500 katılımcıyla assessment-development center uygulamaları ve geribildirim tecrübelerimi, yaşam amacım olan paylaşma arzusu ile kariyer hayatıma Koçluk ünvanını da ekleyerek devam etmekteyim.